Resultater fra Skogkattmesterskapet som ble avholdt på Kløfta Velhus 27 mai
Skogkattmester 2007
Kator av Borgund(N), NFO n 09 23
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
Skogens Prins 2007
Elmer Santander av Kosepus(N), NFO n 09 22
Eier Nils-Morten Flaatukken Holmedal og oppdretter Eva Rønning
Skogens prinsesse 2007
(N)Tingoskattens Bronja NFO f 09
Eier Berit Høyer og Oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 1 Voksen
BEST IN SHOW hunn
DK*Rimturser`s Arizona NFO f 09
Eier Linn Eliesen og oppdretter
BEST IN SHOW hann
S*Utblickens Zimson NFO as 24
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Ylva Ehrenbåge
Klasse 2 kastrat
BEST IN SHOW hann
EP (N)Mestros Spitfire NFO n 09 22
Eier og oppdretter er Laila Sunde
BEST IN SHOW hunn
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Klasse 3 Ungdyr 6-10 måneder
BEST IN SHOW hunn
(N)Tordenørns Cherokee NFO n 09
Eier og oppdretter Berit Høyer
BEST IN SHOW hann
Kator av Borgund(N), NFO n 09 23
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
Klasse 4 kattunge 3-6 måneder
BEST IN SHOW hann
(N) Grünerløkkas Hampus NFO as 09 22
Eier Inger-Anne Grønflaten & Tibor Ehret og oppdretter Sissel Helle Jørgensen
BEST IN SHOW hunn
Frida av Kosepus(N), NFO ns 02 22
Eier Renate Rønning og oppdretter Renate og Eva Rønning
Klasse 5 Senior 7-10 år
BEST IN SHOW hunn
IP & EC S*Tassajara´s Belkira NFO n 09
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
BEST IN SHOW hann
EP/EC Alvar av Faleegaard(N), NFO ns 09 22
Eier Tove & Robert Gunneriussen
Klasse 6 Veteran 10 år og eldre
BEST IN SHOW hann
IP Alex av Borgund(N), NFO ns 09 23
Eier ? og oppdretter Inger Lise Refsnes
BEST IN SHOW hunn
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Kull
BEST IN SHOW
(N)Bytangens
Eier og oppdretter Anette Kure
Best i fargevariant totalt!
Det betyr at dommerne nominerer en katt hver i hver fargegruppe som så går til et eget BIV-Total panel hvor alle 4 dommere er med på å stemme på den beste katten totalt.
Gruppe 1
Emmy av Kosepus(N), NFO n
Eier Ann-Sofi Goldman og oppdretter Renate og Eva Rønning
Gruppe 2
(N) Tordenørns Cherokee, NFO n 09
Eier og oppdretter Berit Høyer
Gruppe 3
Eros av Kosepus(N), NFO n 22
Eier Inger Lise Kulsli og oppdretter Renate og Eva Rønning
Gruppe 4
Kator av Borgund(N), NFO n 09 23
Eier og oppdretter er Inger Lise Refsnes
Gruppe 5
GIC (N)Rolvrudskogen`s Ginni NFO f 22
Eier Eva Rønning og oppdretter Eva og Arve Lindsjø
Gruppe 6
S*Tassajara`s Kilkenny NFO d 03 24
Eier Karin Kronvall og oppdretter Greta Grönberg
Gruppe 7
S*Utblickens Zimson NFO as 24
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Ylva
Gruppe 8
(N)Josimos Anton Rampekvakk NFO ds 09 22
Eier Bjørg Fiksdal og oppdretter Siv Monica Johansen
Gruppe 9
Ingen
Hver av de 4 dommerne nominerer en katt hver i kategoriene under. I et eget panel for hver klasse stemmer dommerne på den katten som har best hale, tufser osv. uavhengig av hvordan kattene er etter standarden ellers. Vi gjør dette fordi de fleste katter har noe de er gode på selv om de ikke når helt opp. De fleste katter er middelmådige katter med enkelte gode kvaliteter, men de som er den basisen som vi avler med. Og det er viktig å huske!
Vakreste Hale
(N)Skaujentas Heike Harry Dunder NFO a 09 23
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Julie Aastorp
Beste pels
(N)Mestros Spitfire, DM, NFO n 09 22
Eier og oppdretter er Laila Sunde
Flotteste tufser
GIC (N) Stjernen`s Camilla, NFO n 09 24
Eier og oppdretter Anita Skofteby
Mest langveisfarende
Iselin Eriksen, Bardufoss
Beste benstamme
Cæsar av Borgund NFO n 09 23
Eier Frøydis Husøy og oppdretter Inger Lise Refsnes
Årets Skautroll 2007
(N)Grünerløkkas Millimeter NFO a 09 22
Eier og oppdretter Sissel Helle Jørgensen
PUBLIKUMS YNDLING:
NL*Titran`s Iphigenia NFO a
Eier Anne Gro Bråten og oppdretter Renèe Lanser-Weissbach
Dommernes hjertekatter
Dommerne velger den katten de faller for, som de syns det er noe spesielt ved som de er svak for. Og de velger ikke nødvendigvis den beste katten!
Karina Bjuran
EP Alvar av Faalegaard(N) NFO ns 09 22
Eier Tove Guneriussen og oppdretter Thrine Leegaard
Raymond A. Sætre
EC Angel av Tilicala(N), NFO n 09 23
Eier: Tove & Robert Gunneriussen
Anne Kristin Hellerslien
(N)Løvetuns Drottning NFO fs 09 22
Eier og oppdretter Ella Sciezka
Julie Aastorp
Kator av Borgund(N), NFO n 09 23
Eier og oppdretter Inger Lise Refsnes
Resultatsliste og bilder:
Gruppe 1:
Klasse 1, voksen:
Hann
Eier og oppdretter
Eier oppdretter
Gruppe 2:
Klasse 1, voksen:
Hann
S*Sannafjellets Kaxe NFO n 03, EX1
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Anita Östlund
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N) Stølsgarden’s Birk NFO n 09 EX 1
Eier Stine Solaas og oppdretter Edvin Vågstøl
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
Hunn
Gruppe 3:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N)Tingoskattens Caro NFO n 22 EX1+BIV
Eier Wenche Longna og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 2, kastrat:
Hann
(N)Tingoskattens Abu NFO n 22 EX2
Eier Nan Cecilie Johnstad og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hunn
(N)Tingoskattens Erla NFO a 22 EX2
Eier Gro Helmersen og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
Gruppe 4:
Klasse 1, voksen:
Hann
EP (N)Mestros Spitfire NFO n 09 22 EX1+Best In Show
Eier og oppdretter Laila Sunde Jansen
(N)Sandøys Astor NFO n 09 22 EX2
Eier og oppdretter Frøydis Husøy
Hunn
(N)Stjernens Camilla NFO n 09 22 EX1+NOM
Eier og oppdretter Anita Skofteby
Klasse 2, kastrat:
Hann
Hunn
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
Kator av Borgund NFO n 09 23, EX1+BIV+BIV-total+NOM+Best in Show Ungdyr+ SKOGKATTMESTER
Eier og oppdretter Inger Lise Refsnes
(N)Skaujentas Heike NFO a 09 23, EX2+Beste Hale
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Julie Aastorp
Hunn
Jorund av Borgund NFO n 09 23, EX2+NOM til Beste hale
Eier Brita Schjervheim og oppdretter Inger Lise Refsnes
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
Hunn
(N) Myrtekransen’s Apollonia NFO n 09 22 EX 2
Eier Stine Solaas og oppdretter Helene Kortner/Svein Erik Teksten
Klasse 5, senior 7-10 år :
Hunn
WW’04 SW’04 EP & EC S*Tassajara’s Christa, DSM, DM, NFO n 09 22, EX 1+Beste Pels Total+ NOM+BIS-Senior+BIS-Kastrat
Eier Karin Kronvall og oppdretter er Greta Grönberg
Klasse 6, veteran 10 år og eldre:
Hunn
Gruppe 5:
Klasse 1, voksen:
Hunn
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
(N)Tingoskattens Emo NFO e 22 EX1
Eier Karianne Holte og oppdretter Brita Schjervheim
Hunn
(N)Tingoskattens Evita NFO g 22 EX1+BIV
Eier og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
Gruppe 6:
Klasse 1, voksen:
Hann
(N)Humlesnurr’s Bambino Basse NFO d 09 23 EX1
Eier og oppdretter Iselin Eriksen
Klasse 1, voksen:
Hunn
DK*Rimtursers Arizona NFO f 09 EX1+BIV+NOM+Best In Show
Eier Linn Eliesen og oppdretter
Vår NFO f 09 EX2
(N)Tingoskattens Belana NFO f 09 22 EX3+NOM til vakreste hale
Eier Nan Cecilie Johnstad og Oppdretter Brita Schjervheim
(N)Tingoskattens Bronja NFO f 09 EX4+Skogens Prinsesse
Eier Berit Høyer og Oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 2, kastrat:
Hunn
Klasse 3, ungdyr 6-10 mnd:
Hann
Hunn
Klasse 4, kattunger 3-6mnd:
Hann
Hunn
Klasse 6, veteran 10 år og eldre:
Hann
Gruppe 7:
Klasse 1, voksen:
Hann
S*Utblickens Zimson NFO as 24 EX1+BIV+BIV-total+NOM+Best In Show
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Ylva Ehrenbåge
Hunn
(N)Tingoskattens Aia NFO fs EX1+BIV
Eier ? og oppdretter Brita Schjervheim
Klasse 2, kastrat:
Hann
Hrimfaks av Borgund NFO ds 23 EX1+NOM
Eier og oppdretter Inger Lise Refsnes
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hunn
Klasse 6, veteran 10 år og eldre:
Hunn
Gruppe 8:
Klasse 1, voksen:
Hann
Klasse 2, kastrat:
Hann
Hunn
Klasse 4, ungdyr 6-10 mnd:
Hunn
Klasse 4, kattunge 3-6 mnd:
Hann
Hunn
(N)Grünerløkkas Tamsin NFO ns 09 22 EX2
Eier Eva Dahl Eide og oppdretter Sissel Helle Jørgensen
Klasse 5, senior 7-10 år :
Hann
Hunn
Gruppe 9:
Ingen katter ble stilt eller påmeldt i denne klassen!
Kullklassen:
(N)Bytangens 3 stk, nr 1
Eier og oppdretter Anette Kure