Skogkattmester 2020
GIC (N) Fiskerjenta's Spurv
NFO f 23
Oppdretter: Ellen Kristine Rønning
Eier: Maiken & Kristin Kramås
BIS klasse 1 - voksne fertile hannkatter
CH NO*Sogningen Alfred
NFO n 09 22
Oppdretter: Katrine Lie Strandos
Eier: Hedda Kleiven
NOM klasse 1 - voksne fertile hannkatter
SC (N) Alneskatten's All I Wanna Do DVM DSM
NFO w 64
Oppdretter: Monica Alnes
Eier: Monica Alnes
BIS klasse 2 - voksne fertile hunnkatter og BIS total fertil voksen
GIC (N) Fiskerjenta's Spurv
NFO f 23
Oppdretter: Ellen Kristine Rønning
Eier: Maiken & Kristin Kramås
NOM klasse 2 - voksne fertile hunnkatter
IC (N) Stiv Kuling's Vidiya
NFO g 09 24
Oppdretter: Vibekke Busch Ullaug
Eier: Vibekke Busch Ullaug
BIS klasse 3 - voksne kastrerte hannkatter
IP (N) Sandøy Hårek
NFO ds 09 23
Oppdretter: Frøydis Husøy
Eier: Frøydis Husøy
NOM klasse 3 - voksne kastrerte hannkatter
SP SC (N) Migoto's Philip DVM
NFO e 09
Oppdretter: Eva Dahl Eide
Eier: Anniken Kjelstrup
BIS klasse 4 - voksne kastrerte hunnkatter og BIS-total kastrat
SP IC (N) S*Sweet Scarlet's Rosanna DVM DSM
NFO n 09 22
Oppdretter: Jeanette Nilsson
Eier: Linda Reiersen
BIS klasse 5 - ungdyr fra 7 - 10 måneder - hannkatter
SE*Noraskogas Ebbe Ebert
NFO n 22
Oppdretter: Mona Simonsson
Eier: Ellen Kristine Rønning og Eva Dahl Eide
BIS klasse 5 - ungdyr fra 7 - 10 måneder - hunnkatter
(N) Ekebergtrollet's Elysia
NFO w 64
Oppdretter: Maiken & Kristin Kramås
Eier: Ellen Kristine Rønning
NOM klasse 5 - ungdyr fra 7 - 10 måneder - hunnkatter
NO*Havstrilens Shakira
NFO ns 09
Oppdretter: Hilde Bjørkmann
Eier: Ingebjørg Lie Strandos
BIS klasse 7 - seniorer - 7-10 år
BIS og BIS-total kl 7
SP SC (N) Migoto's Philip
NFO e 09
Oppdretter: Eva Dahl Eide
Eier: Anniken Kjelstrup
BIS klasse 8 - veteraner - katter over 10 år
PR CH (N) Sandøy Hårek
NFO ds 09 23
Oppdretter: Frøydis Husøy
Eier: Frøydis Husøy
BIV gruppe 1 - sort/blå uten hvitt
NO* Loza's Bilbao
NFO n
Oppdretter: Gyri og Sofia Leonsen
Eier: Hilde Bjørkmann
BIV gruppe 2 - sort/blå med hvitt
Ch (N) Migoto's Fia Zarine
NFO n 09
Oppdretter: Eva Dahl Eide
Eier: Mariann Karlsson
BIV gruppe 3 - sort (brun)/blå med mønster
SE*Noraskogas Ebbe Ebert
NFO n 22
Oppdretter: Mona Simonsson
Eiere: Ellen Kristine Rønning & Eva Dahl Eide
BIV gruppe 4 - sorte (brune) og blå med mønster og med hvitt
SP IC S*Sweet Scarlet's Rosanna DVM DSM
NFO n 09 22
Oppdretter: Jeanette Nilsson
Eier: Linda Reiersen
BIV gruppe 5 - røde, creme og skilpadde med og uten mønster
GIC (N) Fiskerjenta's Spurv
NFO f 23
Oppdretter: Ellen Kristine Rønning
Eier: Maiken & Kristin Kramås
BIV gr 6 - røde, creme, skilpaddevarianter med/uten mønster med hvitt
S*sillyZone's Arezzo
NFO d 09 22
Oppdretter: Jessica Ledin
Eier: Christin Vargskogen
BIV gruppe 8 - sølvkatter i alle varianter med hvitt
PR CH (N) Sandøy Hårek
NFO ds 09 23
Oppdretter: Frøydis Husøy
Eier: Frøydis Husøy
BIV gruppe 9 - hvite katter
(N) Ekebergtrollet's Elysia
NFO w 64
Oppdretter: Maiken & Kristin Kramås
Eier: Ellen Kristine Rønning
Skogens Prins
Adam av Lakshmi (N)
NFO n 24
Oppdretter: Petter Eriksen
Eier: Petter Eriksen og Orawan Eriksen
Skogens Prinsesse
S*Safari Kittens Selina Kyle
NFO f 22
Oppdretter: Stefan Dahl
Eier: Eva Dahl Eide
Sideklasser
Beste øreplassering gikk til:
CH NO*Sogningen Alfred
NFO n 09 22
Oppdretter: Katrine Lie Strandos
Eier: Hedda Kleiven
NOM Beste øreplassering
S*Safari Kittens Selina Kyle
NFO f 22
Oppdretter: Stefan Dahl
Eier: Eva Dahl Eide
Morsomste fargefordeling gikk til:
SC DK*Naturell's Sofie GasArm
NFO g 02 21 64
Oppdretter: Anne-Louise Nygaard Saked
Eier: Hilde Bjørkmann
NOM Morsomste fargefordeling
IC (N) Migoto's Zorro
NFO n 09
Oppdretter: Eva Dahl Eide
Eier: May Iren Bråthen
Høyeste bakbein gikk til:
GIC (N) Fiskerjenta's Spurv
NFO f 23
Oppdretter: Ellen Kristine Rønning
Eier: Maiken & Kristin Kramås
NOM Høyeste bakbein
SE*Noraskogas Ebbe Ebert
NFO n 22
Oppdretter: Mona Simonsson
Eier: Ellen Kristine Rønning & Eva Dahl Eide
Beste hale gikk til:
(N) Stiv Kuling's Yr.no
NFO f 09 24
Oppdretter: Vibekke Busch Ullaug
Eier: Katrine Lie Strandos
NOM Beste hale
(N) Fiskerjenta's Hugin
NFO n 09 24
Oppdretter: Ellen Kristine Rønning
Eier: Ellen Kristine Rønning
Beste pelskvalitet gikk til:
(N) Ekebergtrollet's Elysia
NFO w 64
Oppdretter: Maiken & Kristin Kramås
Eier: Ellen Kristine Rønning
NOM Beste pelskvalitet
CH NO*Sogningen Alfred
NFO n 09 22
Oppdretter: Katrine Lie Strandos
Eier: Hedda Kleiven
Mest langveisfarende deltager:
Ellen Kristine Rønning, her med (N) Fiskerjenta's Hugin
Dommernes hjertekatter
Anne Veland sin hjertekatt:
IC (N) Migoto's Eva
NFO f 09
Oppdretter: Eva Dahl Eide
Eier: Katrine Lie Strandos
Raymond Alessandro Saetre sin hjertekatt:
Brandon av Lakshmi (N)
NFO ns 09
Oppdretter: Petter Eriksen
Eier: Petter Eriksen
Skogkattmesterskapet 2020
ble arrangert lørdag 15 august på Straume ved Bergen.
Dommere: Raymond Alessandro Saetre og Anne Veland
...
Med vennlig hilsen
for styret i Norsk Skogkattring
NORSK SKOGKATTRING
avholder Skogkattmesterskap hvert år på høsten
Invitasjoner vil bli lagt her.